gry szkolenioweGry szkoleniowe to narzędzie które wykorzystujemy pracując nad zmianą przekonań i wiedzy uczestników. Każda gra szkoleniowa ma interaktywny charakter i swoją niepowtarzalną fabułę. Najbardziej efektywne gry szkoleniowe, które tworzymy to takie które w 100% odwzorowują procesy, procedury i zależności w firmie dla której tworzymy grę szkoleniową. Przeprowadzając dla naszego Klienta grę szkoleniową wcielamy uczestników w różne role tak aby mogli spojrzeć z szerszej perspektywy na swoją pracę, firmę w której pracują i zrozumieć postawy i zachowania innych pracowników. Przychodząc codziennie do pracy każdy z nas podejmuje decyzje patrząc z perspektywy danego dnia oraz z perspektywy swojego stanowiska i swoich interesów. Projektując grę staramy się aby każdy z uczestników mógł spojrzeć na swoją pracę, swoje otoczenie i procesy w których funkcjonuje z perspektywy minimum jednego roku oraz z perspektywy różnych ról.
Gra szkoleniowa jest doskonałym narzędziem wzmacniającym pozytywne zachowania pracowników oraz menedżerów i doskonalenia ich umiejętności w obszarach wymagających poprawy. W trakcie gry uczestnicy wcielają się w przyporządkowane role i podejmują od 300 do 500 decyzji wymagających analizy ich wpływu na cele strategiczne ich działu i firmy.
Gry szkoleniowe projektujemy z wykorzystaniem klasycznej teorii gier. Najczęściej stosowane w naszych grach szkoleniowych mechanizmy to gry o sumie zerowej, gry o sumie niezerowej, dylemat więźnia, dylemat wspólnych zasobów. Każda gra szkoleniowa wzbogacana jest dogłębnymi omówieniami zarówno w trakcie jak i po zakończonym miesiącu/kwartale/roku. Gry wzbogacane są przez nas także różnymi narzędziami szkoleniowymi takimi jak kwestionariusze, symulacje, ćwiczenia grupowe i indywidualne. Obszary w których projektujemy gry to:

gry szkoleniowe

  • zarządzanie sprzedażą
  • zarządzanie strategiczne
  • zarządzanie sprzedażą
  • planowanie długookresowe
  • negocjacje
  • zarządzanie rynkiem sprzedaży
  • zarządzanie ludźmi
  • zarządzanie zmianą
  • zarządzanie przepływami
  • Lean Manufacturing

Efektem dla firmy ze zorganizowania gry szkoleniowej dla swoich pracowników jest trwała zmiana postaw oraz zrozumienie interesów różnych działów w organizacji, różnych stron negocjacji i zachowań osób z którymi współpracują pracownicy.

gry szkolenioweKorzyścią dla pracownika z uczestnictwa w grze szkoleniowej jest poszerzenie perspektywy, rozwój nowych umiejętności, które może wykorzystywać w pracy i poznanie nowych technik które w danym obszarze może wykorzystać pracownik.
Wszystkie gry szkoleniowe, które oferujemy naszym Klientom są szyte na miarę co w praktyce oznacza, iż każdą grę szkoleniową tworzymy od początku mając na uwadze efekt który chce uzyskać nasz Klient.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszego bogatego doświadczenia w projektowaniu i prowadzeniu gier szkoleniowych. Dzięki grom szkoleniowym możecie Państwo sprawić, że szkolenia nabiorą nowej formy, która jest bardziej atrakcyjna i angażująca dla uczestników.