Bezpieczeństwo IT

28.06.2024 - Online
Doświadczenie:

Absolwent Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach – ukończył studia jednolite magisterskie na kierunku Elektrotechnika ze specjalnością Automatyka.

Od 2009 r. realizuje projekty szkoleniowe w formie wykładów i warsztatów. Autor ostatecznej wersji pakietu edukacyjnego dotyczącego szkolenia z zakresu: „Nauka obsługi komputera (szkolenie z zakresu technik IT)” oraz skryptu ECCC DIGCOMP modułu DCM3 - Tworzenie treści, a także współautor kilku innych publikacji, w tym podręcznika ECDL.

Specjalista z zakresu  Excela i VBA, jak również HTML, CSS,  języków programowania jak Turbo Pascal, Delphi, c, c++ oraz PHP i Javascript. Do tej pory przeprowadził ponad 100 szkoleń informatycznych w łącznym wymiarze ponad 4000 godzin.

Posiada certyfikaty ECDL, Trenera VCC – Programy biurowe w administracji, ukończenia szkolenia dla Trenerów z zakresu prowadzenia zajęć dla osób w wieku 50+. Ukończył szkolenia „Bezpieczeństwo Sieci Komputerowych”, „X-Ways Forensics – Informatyka śledcza i metody odzyskiwania danych”, „Sztuka hackingu – Atak i obrona”,  oraz kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.
 

K_Wawrzeńczyk Kamil Wawrzeńczyk
Trener prowadzący szkolenie
Opis szkolenia

Szkolenie pozwoli zdobyć wiedzę niezbędną  do identyfikacji, zapobiegania i reagowania na zagrożenia w środowisku cyfrowym.

Cele Szkolenia:

  • Podniesiene świadomości na temat różnorodnych zagrożeń w cyberprzestrzeni,
  • Zapewnienie wiedzy na temat zasad przechowywania, udostępniania i zabezpieczania poufnych informacji i danych firmowych.
  • Identyfikacja Ataków – nauczenie, jak rozpoznawać potencjalne ataki i podejrzane zachowania, aby szybko reagować i zgłaszać incydenty.
  • Bezpieczne praktyki – przekazanie informacji odnośnie najlepszych praktyk w zakresie bezpiecznego korzystania z komputerów, sieci, poczty elektronicznej i mediów społecznościowych.
Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą podnieść świadomość na temat potencjalnych ataków, oszustw i prób phishingu.


* Zgodnie z regulaminem, zastrzegamy sobie możliwość zmiany trenera dedykowanego do przeprowadzenia szkolenia bez podawania jakichkolwiek przyczyn, na prowadzącego o takich samych kwalifikacjach, wiedzy i doświadczeniu, aby zapewnić odpowiedni poziom merytoryczny omawianych zagadnień.

Program szkolenia

Dzień 1
  • Moduł 1.
    Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT i znaczenie danych cyfrowych

    Moduł 2.
    Zagrożenia i ataki w cyberprzestrzeni

    Moduł 3.
    Phishing i Spoofing – jak rozpoznawać Oszustwa

    Moduł 4.
    Bezpieczne logowanie dwuskładnikowe i autoryzacja

    Moduł 5.
    Bezpieczeństwo Poczty Elektronicznej i Załączników

    Moduł 6.
    Bezpieczeństwo podczas pracy zdalnej

    Moduł 7.
    Ochrona urządzeń mobilnych

    Moduł 8.
    Zagrożenia związane z mediami społecznościowymi

    Moduł 9.
    Zgłaszanie incydentów bezpieczeństwa

Korzyści
  • Zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa IT
  • Zdobycie praktycznych umiejętności umożliwiające rozpoznawać potencjalne ataki i podejrzane zachowania
Opinie

Nie znaleziono opinii dotyczących tego szkolenia.

Najbliższa edycja szkolenia

28.06.2024 / Online
data / Miasto
2400,00 PLN
cena netto / os.